Uchwyty i trawersy

Firma Jack Crane dostarcza do urządzeń dźwigowych całą gamę urządzeń ułatwiających prace przeładunkowe i zawiesi.

Trawersy

Trawersa lub belka trawersowa  to poprzeczna belka oferująca kilka punktów podwieszenia i stanowi element urządzeń podnoszących.

Trawersy firmy Jack Crane są stosowanie do podnoszenia i transportu elementów długich i o dużym ciężarze. W szczególności wszędzie tam gdzie podczas transportu element wymaga kilku punktów podwieszenia o rozstawie uniemożliwiającym zastosowanie samych zawiesi wielocięgnowych. Trawersy produkujemy w różnych wersjach, między innymi: przestawne z możliwością regulacji rozstawu i nieprzestawne bez możliwości regulacji rozstaw oraz różne wersje specjalistyczne wg zleceń klienta .

Chwytaki

Chwytaki firmy Jack Crane  to wyposażenie manipulatorów przemysłowych, suwnic oraz żurawi obrotowych. Nasze standardowe oraz indywidualne i elastyczne  rozwiązania pozwolą zwiększyć bezpieczeństwo, ergonomię oraz wydajność w zakładzie produkcyjnym.

  • chwytaki do materiałów sypkich
  • chwytaki podciśnieniowe

Zawiesia

Zawiesia to  kompleksowe elementy  stanowiące wyposażenie urządzeń dźwignicowych – np. żurawia bądź suwnicy. Zawiesia zazwyczaj nie stanowią integralnej częścią dźwignicy, lecz są elementem do niej podwieszonym, np. na zbloczu z hakiem, często również za pośrednictwem trawersy.

Ze względu na materiał, z jakiego jest wykonane, wyróżniamy zawiesia linowe, łańcuchowe oraz zawiesia z pasów włókiennych bądź syntetycznych. Innym podziałem jest podział ze względu na konstrukcję – tu wyróżniamy zawiesia jedno- bądź kilkucięgnowe, jedno-lub dwupętlowe, opasujące – z obwodem zamkniętym oraz z hakiem lub ogniwem.

Zawiesia wyposażane są w akcesoria umożliwiające z jednej strony ich użytkowanie, z drugiej – wygodne podwieszenie ładunku. W celu zabezpieczenia zakończenia liny przed zniszczeniem bądź przetarciem stosuje się szakle – kształtki metalowe zakładane wewnątrz kończącej zawiesie pętli zakładanej na hak. W celu podwieszenia ładunku wyposaża się zawiesia w haki bądź stosuje zawiesia o obwodzie zamkniętym.